Stackpole Electronics Inc RTAN0805BKE22R0
RTAN0805BKE22R0
Part No.:
RTAN0805BKE22R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRTAN0805BKE22R0.pdf
Description:
RES 22 OHM 0.1% 1/5W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RTAN
ProductStatus:
Active
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.2W, 1/5W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)