Stackpole Electronics Inc RTAN1206BTE10R0
RTAN1206BTE10R0
Part No.:
RTAN1206BTE10R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRTAN1206BTE10R0.pdf
Description:
RES PREC TAN, 10 OHM, 1206, 0.1%
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RTAN
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.030 (0.75mm)