API Delevan Inc. S1008-123J
S1008-123J
Part No.:
S1008-123J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaS1008-123J.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 220MA 3.5 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S1008
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
220 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
3.5Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
28MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz