API Delevan Inc. S1008-183J
S1008-183J
Part No.:
S1008-183J
Datasheet:
ShinYuaS1008-183J.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 200MA 5 OHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
200 mA
DCResistance(DCR):
5Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
21MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz