API Delevan Inc. S1008-222J
S1008-222J
Part No.:
S1008-222J
Datasheet:
ShinYuaS1008-222J.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 375MA 800MOHM SM
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
375 mA
DCResistance(DCR):
800mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
60MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz