API Delevan Inc. S1008-272J
S1008-272J
Part No.:
S1008-272J
Datasheet:
ShinYuaS1008-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 365MA 850MOHM SM
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
365 mA
DCResistance(DCR):
850mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
55MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz