API Delevan Inc. S1008-331J
S1008-331J
Part No.:
S1008-331J
Datasheet:
ShinYuaS1008-331J.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 865MA 150MOHM SM
Series:
S1008
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
865 mA
DCResistance(DCR):
150mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
293MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz