API Delevan Inc. S1008-332J
S1008-332J
Part No.:
S1008-332J
Datasheet:
ShinYuaS1008-332J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 355MA 900MOHM SM
Series:
S1008
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
355 mA
DCResistance(DCR):
900mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
50MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz