API Delevan Inc. S1008-391J
S1008-391J
Part No.:
S1008-391J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaS1008-391J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 840MA 160MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S1008
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
840 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
160mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
278MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz