API Delevan Inc. S1008-471J
S1008-471J
Part No.:
S1008-471J
Datasheet:
ShinYuaS1008-471J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 815MA 170MOHM SM
Series:
S1008
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
815 mA
DCResistance(DCR):
170mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
255MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz