API Delevan Inc. S1008-472J
S1008-472J
Part No.:
S1008-472J
Datasheet:
ShinYuaS1008-472J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 305MA 1.2OHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
305 mA
DCResistance(DCR):
1.2Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
42MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz