API Delevan Inc. S1008-682J
S1008-682J
Part No.:
S1008-682J
Datasheet:
ShinYuaS1008-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 250MA 1.8OHM SMD
Series:
S1008
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
250 mA
DCResistance(DCR):
1.8Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
38MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz