API Delevan Inc. S1008-751J
S1008-751J
Part No.:
S1008-751J
Datasheet:
ShinYuaS1008-751J.pdf
Description:
FIXED IND 750NH 735MA 210MOHM SM
Series:
S1008
Inductance:
750 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
735 mA
DCResistance(DCR):
210mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
163MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz