API Delevan Inc. S1008-911J
S1008-911J
Part No.:
S1008-911J
Datasheet:
ShinYuaS1008-911J.pdf
Description:
FIXED IND 910NH 685MA 240MOHM SM
Series:
S1008
Inductance:
910 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
685 mA
DCResistance(DCR):
240mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
130MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz