API Delevan Inc. S1008R-101J
S1008R-101J
Part No.:
S1008R-101J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-101J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 1.12A 90MOHM SMD
Series:
S1008R
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.12 A
DCResistance(DCR):
90mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
383MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz