API Delevan Inc. S1008R-121J
S1008R-121J
Part No.:
S1008R-121J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-121J.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 1.06A 100MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.06 A
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
368MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz