API Delevan Inc. S1008R-122J
S1008R-122J
Part No.:
S1008R-122J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-122J.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 625MA 290MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
625 mA
DCResistance(DCR):
290mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
95MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz