API Delevan Inc. S1008R-152J
S1008R-152J
Part No.:
S1008R-152J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-152J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 545MA 420MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
545 mA
DCResistance(DCR):
420mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
72MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz