API Delevan Inc. S1008R-153J
S1008R-153J
Part No.:
S1008R-153J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-153J.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 210MA 4 OHM SMD
Series:
S1008R
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
210 mA
DCResistance(DCR):
4Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
25MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz