API Delevan Inc. S1008R-181J
S1008R-181J
Part No.:
S1008R-181J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 970MA 120MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
970 mA
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
338MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz