API Delevan Inc. S1008R-182J
S1008R-182J
Part No.:
S1008R-182J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-182J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 435MA 600MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
435 mA
DCResistance(DCR):
600mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
66MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz