API Delevan Inc. S1008R-271J
S1008R-271J
Part No.:
S1008R-271J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-271J.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 900MA 140MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
900 mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
308MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz