API Delevan Inc. S1008R-272J
S1008R-272J
Part No.:
S1008R-272J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaS1008R-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 365MA 850MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S1008R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
365 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
850mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
55MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz