API Delevan Inc. S1008R-273J
S1008R-273J
Part No.:
S1008R-273J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 160MA 7 OHM SMD
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
160 mA
DCResistance(DCR):
7Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
15MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz