API Delevan Inc. S1008R-391J
S1008R-391J
Part No.:
S1008R-391J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-391J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 840MA 160MOHM SM
Series:
S1008R
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
840 mA
DCResistance(DCR):
160mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
278MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz