API Delevan Inc. S1008R-392J
S1008R-392J
Part No.:
S1008R-392J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-392J.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
335 mA
DCResistance(DCR):
1Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
45MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz