API Delevan Inc. S1008R-393J
S1008R-393J
Part No.:
S1008R-393J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-393J.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 120MA 8 OHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
120 mA
DCResistance(DCR):
8Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
10MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz