API Delevan Inc. S1008R-562J
S1008R-562J
Part No.:
S1008R-562J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 295MA 1.3OHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
295 mA
DCResistance(DCR):
1.3Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
40MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz