API Delevan Inc. S1008R-822J
S1008R-822J
Part No.:
S1008R-822J
Datasheet:
ShinYuaS1008R-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 240MA 1.9OHM SMD
Series:
S1008R
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
240 mA
DCResistance(DCR):
1.9Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
32MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz