API Delevan Inc. S1812-101J
S1812-101J
Part No.:
S1812-101J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaS1812-101J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 1.49A 90MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S1812
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.49 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
90mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
460MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz