API Delevan Inc. S1812-122J
S1812-122J
Part No.:
S1812-122J
Datasheet:
ShinYuaS1812-122J.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 725MA 380MOHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
725 mA
DCResistance(DCR):
380mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
140MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz