API Delevan Inc. S1812-152J
S1812-152J
Part No.:
S1812-152J
Datasheet:
ShinYuaS1812-152J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 706MA 400MOHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
706 mA
DCResistance(DCR):
400mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
110MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz