API Delevan Inc. S1812-181J
S1812-181J
Part No.:
S1812-181J
Datasheet:
ShinYuaS1812-181J.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 1.29A 120MOHM SM
Material-Core:
Iron
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.29 A
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
350MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz