API Delevan Inc. S1812-183J
S1812-183J
Part No.:
S1812-183J
Datasheet:
ShinYuaS1812-183J.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
288 mA
DCResistance(DCR):
2.4Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
15MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz