API Delevan Inc. S1812-271J
S1812-271J
Part No.:
S1812-271J
Datasheet:
ShinYuaS1812-271J.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 1.053A 180 MOHM
Series:
S1812
Material-Core:
Iron
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.053 A
DCResistance(DCR):
180mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
280MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz