API Delevan Inc. S1812-272J
S1812-272J
Part No.:
S1812-272J
Datasheet:
ShinYuaS1812-272J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 638MA 490MOHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
638 mA
DCResistance(DCR):
490mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
67MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz