API Delevan Inc. S1812-331J
S1812-331J
Part No.:
S1812-331J
Datasheet:
ShinYuaS1812-331J.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 952MA 220MOHM SM
Series:
S1812
Material-Core:
Iron
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
952 mA
DCResistance(DCR):
220mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
240MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz