API Delevan Inc. S1812-332J
S1812-332J
Part No.:
S1812-332J
Datasheet:
ShinYuaS1812-332J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 534MA 700MOHM SM
Series:
S1812
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
534 mA
DCResistance(DCR):
700mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
61MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz