API Delevan Inc. S1812-394J
S1812-394J
Part No.:
S1812-394J
Datasheet:
ShinYuaS1812-394J.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
105 mA
DCResistance(DCR):
18Ohm Max
Q@Freq:
40 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant:
3.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
790 kHz