API Delevan Inc. S1812-471J
S1812-471J
Part No.:
S1812-471J
Datasheet:
ShinYuaS1812-471J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 802MA 310MOHM SM
Material-Core:
Iron
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
802 mA
DCResistance(DCR):
310mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
205MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz