API Delevan Inc. S1812-473J
S1812-473J
Part No.:
S1812-473J
Datasheet:
ShinYuaS1812-473J.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
242 mA
DCResistance(DCR):
3.4Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
9MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz