API Delevan Inc. S1812-682J
S1812-682J
Part No.:
S1812-682J
Datasheet:
ShinYuaS1812-682J.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
408 mA
DCResistance(DCR):
1.2Ohm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
32MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz