API Delevan Inc. S1812-822J
S1812-822J
Part No.:
S1812-822J
Datasheet:
ShinYuaS1812-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44OHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
372 mA
DCResistance(DCR):
1.44Ohm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
30MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz