API Delevan Inc. S1812-823J
S1812-823J
Part No.:
S1812-823J
Datasheet:
ShinYuaS1812-823J.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
196 mA
DCResistance(DCR):
5.2Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
7.2MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz