API Delevan Inc. S1812R-101J
S1812R-101J
Part No.:
S1812R-101J
Datasheet:
ShinYuaS1812R-101J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 1.49A 90MOHM SMD
Series:
S1812R
Material-Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.49 A
DCResistance(DCR):
90mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
460MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz