API Delevan Inc. S1812R-121J
S1812R-121J
Part No.:
S1812R-121J
Datasheet:
ShinYuaS1812R-121J.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 1.412A 100 MOHM
Series:
S1812R
Material-Core:
Iron
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.412 A
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
400MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz