API Delevan Inc. S1812R-153J
S1812R-153J
Part No.:
S1812R-153J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaS1812R-153J.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S1812R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
301 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
2.2Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
18MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz