API Delevan Inc. S1812R-182F
S1812R-182F
Part No.:
S1812R-182F
Datasheet:
ShinYuaS1812R-182F.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 681MA 430MOHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
681 mA
DCResistance(DCR):
430mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
100MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz