API Delevan Inc. S1812R-273J
S1812R-273J
Part No.:
S1812R-273J
Datasheet:
ShinYuaS1812R-273J.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
267 mA
DCResistance(DCR):
2.8Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
13MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz