API Delevan Inc. S1812R-391J
S1812R-391J
Part No.:
S1812R-391J
Datasheet:
ShinYuaS1812R-391J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 876MA 260MOHM SM
Series:
S1812R
Material-Core:
Iron
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
876 mA
DCResistance(DCR):
260mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
215MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz